Skrzyżowanie drogi publicznej z drogą wewnętrzną nie jest skrzyżowaniem
W myśl przepisów skrzyżowanie drogi publicznej z drogą wewnętrzną nie jest skrzyżowaniem, więc odwoływanie zakazu nie działa.
Zmiana organizacji ruch na Placu Rodła w Szczecinie
𝐃𝐳𝐢𝐬𝐢𝐞𝐣𝐬𝐳𝐞𝐣 𝐧𝐨𝐜𝐲 (𝟐𝟐/𝟐𝟑.𝟎𝟑.𝟐𝟎𝟐𝟒) 𝐧𝐚𝐬𝐭𝐚̨𝐩𝐢 𝐳𝐦𝐢𝐚𝐧𝐚 𝐬𝐭𝐚ł𝐞𝐣 𝐨𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐳𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐫𝐮𝐜𝐡𝐮 𝐰 𝐳𝐚𝐤𝐫𝐞𝐬𝐢𝐞 𝐩𝐫𝐨𝐠𝐫𝐚𝐦𝐮 𝐬𝐲𝐠𝐧𝐚𝐥𝐢𝐳𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐬́𝐰𝐢𝐞𝐭𝐥𝐧𝐞𝐣 𝐧𝐚 𝐏𝐥𝐚𝐜𝐮 𝐑𝐨𝐝ł𝐚 𝐰 𝐒𝐳𝐜𝐳𝐞𝐜𝐢𝐧𝐢𝐞.
Nowe przepisy dla kierowców od 14 marca 2024!
14 marca 2024 w życie wchodzą przepisy, które będą pozwalały na konfiskatę samochodów pijanych kierowców. Gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 1,5 promila, konfiskata staje się nieuchronna. Dodatkowo, w przypadku spowodowania wypadku przy stężeniu alkoholu powyżej 0,5 promila, również grozi utrata pojazdu.
Możliwe czasowe wyłączenia sygnalizacji.
W związku z uruchamianiem nowego systemu monitoringu w Szczecinie na poniższych skrzyżowaniach 𝐤𝐨𝐧𝐢𝐞𝐜𝐳𝐧𝐞 𝐛𝐞̨𝐝𝐚̨ 𝐜𝐳𝐚𝐬𝐨𝐰𝐞 𝐰𝐲ł𝐚̨𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚 𝐬𝐲𝐠𝐧𝐚𝐥𝐢𝐳𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐬́𝐰𝐢𝐞𝐭𝐥𝐧𝐞𝐣 co może spowodować utrudnienia w ruchu samochodowym oraz pieszym:
19 osób rannych w Szczecinie.
33-letni kierowca, mieszkaniec Szczecina wjechał w grupę pieszych na placu Rodła w Szczecinie, a następnie uciekając z miejsca zdarzenia doprowadził do wypadku z trzema pojazdami w ciągu ulicy Wyzwolenia.
Przejście sugerowane
𝙉𝙖 𝙥𝙧𝙯𝙚𝙟𝙨́𝙘𝙞𝙪 𝙨𝙪𝙜𝙚𝙧𝙤𝙬𝙖𝙣𝙮𝙢 𝙥𝙞𝙚𝙨𝙯𝙮 𝙣𝙞𝙚 𝙢𝙖 𝙥𝙞𝙚𝙧𝙬𝙨𝙯𝙚𝙣́𝙨𝙩𝙬𝙖!W przypadku przejścia sugerowanego to na pieszym ciąży odpowiedzialność przepuszczenia kierowców. Będzie mógł on przejść przez jezdnię dopiero wtedy, gdy jest pewny, że nie wymusi pierwszeństwa na pojazdach.
Nowe oznakowanie pojazdu
Drukarnia B&S Print s.c. zna się na swojej robocie i to właśnie dzięki nim mamy nowe odblaskowe oznakowanie na pojeździe.
Protest rolników
Zachodniopomorscy rolnicy zapowiadają 𝐨𝐝 𝐩𝐨𝐧𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐚ł𝐤𝐮 (𝟐𝟔.𝟎𝟐.𝟐𝟎𝟐𝟒 𝐫.) rozszerzenie dotychczas trwającego protestu.
Rusza wymiana nawierzchni na ul. Prof. Tomasza Żuka w Szczecinie
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie planuje rozpocząć od dnia 27.02.204 r. prace polegające na wymianie nawierzchni w ciągu ulicy Prof. Tomasza Żuka, na odcinku od ul. Szosa Stargardzka do ul. Bałtyckiej.
Utrudnienia na przejściu granicznym w Kołbaskowie
W poniedziałek 22 stycznia 2024 r. w godz. 8:00 - 13:00
Zabezpieczenie rozgrywek "Pierwsza Piłka"
Po raz kolejny mieliśmy przyjemność dbać o bezpieczeństwo rozgrywek Pierwsza Piłka organizowanych przez ŻAKI Szczecin.
Nowa edycja Młodzieżowej Drużyny Ratowniczej
Nie czekaj, wstąp w szeregi Młodzieżowej Drużyny Ratowniczej działającej przy Zachodniopomorskiej Grupie Ratownictwa Drogowego.
Zabezpieczenie zawodów sportowych
Sezon piłkarski 2023/2024 uważamy za otwarty.
 Możliwości i funkcje aplikacji RATOWNIK
dlaczego każdy powinien ją mieć zainstalowaną na smartfonie?
 Nigdy nie zostawiaj dziecka w aucie!
Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Mandat karny to najmniejsza konsekwencja. Przez brak rozwagi możemy mieć na sumieniu czyjeś zdrowie, a nawet życie.
Pierwsza pomoc w ataku padaczki
Zachowaj spokój – napady najczęściej ustępują po 2-3 minutach
Oparzenia – pierwsza pomoc
Niezależnie od rodzaju oparzenia podstawową zasadą jest to, aby ratownik upewnił się, że zagrożenie minęło. Nie można przystępować do czynności ratunkowych, gdy istnieje ryzyko niebezpieczeństwa. W takiej sytuacji jedynym sposobem na udzielenie pomocy jest wezwanie służb ratunkowych. Jeżeli jest bezpiecznie, należy postępować zgodnie z zasadami, które różnią się w zależności od rodzaju oparzenia.
Pierwsza pomoc przy krwotoku z nosa
Krwawienie z nosa zdarzyło się każdemu – lekkie, silne, spowodowane urazem bądź „samoistne”.
Szukaj